Velkoobchod a maloobchod vinařských a včelařských potřeb

Produkty Produkty Responsive menu
Naposledy prohlížené

Kvasný zátka fi 80 --- pro nástavec 5/4

Cena 119
Cena bez DPH 99.17
Záruční doba 24 měsíců
Výrobce B-plast
Kód produktu 1130454
Dostupnost na skladě
KS

Výrobcem vína je dobře známý problém izolace moštu a vína od nežádoucích bakterií a vůní z okolního vzduchu během bouřlivého alkoholového kvašení, ale i později když kontakt vína se vzduchem může do velké míry pokazit plody Vaší celoroční práce.

Univerzální filtr - to je to pravé řešení takových problémů.
Je to jednoduché ale velmi účinné zařízení. Hodí se vinařům, do restaurací ai jinde, kde se víno kupuje a kde se i kvůli slabší spotřebě rádo poškodí.

Popis filtru:
Univerzální filtr je vyroben z plastiky a dává se na vínové nádoby a sudy namísto obyčejných kvasných zátek. Pracuje na základě principu sifonu. Plyny, které vznikají během alkoholového kvašení přecházejí z vnitřní do vnější části filtru přes vodu která slouží jako záporná tekutina a vycházejí ven.
Než začneme vypouštět víno přes kohoutek (ventil) třeba vodu ve filtru zaměnit tekutinou která dezinfikuje a zároveň na sebe váže kyslík - takže zde nepřichází k oxydácii vína.

Použití:
Univerzální filtr se v praxi ukázal jako účinné filtrační zařízení používané od začátku alkoholového kvašení až po konečnou spotřebu vína.
Filtr použijte i tehdy když víno už vypouštíte na kohoutek (ventil).
Univerzální filtr doporučujeme použít iv prostorech kde je měnlivé vzduch ai tam kde se vedle víně odkládá i různá zelenina, brambory, zelí, ...
Po tom co jsme víno poprvé protočily (stáhly) - zaměníme vodu (která nám sloužila na začátku jako záporná tekutina) s 2% roztokem oxidu siřičitého ničícím různé škodlivé bakterie, které by mohly spolu se vzduchem sjet do sudu a zkazit víno. Roztok oxidu siřičitého vym? Ujeme jednou do měsíce nebo i častěji - záleží to od častého používání - vypouštění vína. Víno třeba vypouštět pomaleji. Teplota v místnosti by neměla být větší než 20 ° C.

Použití takového univerzálního filtru se Vám bohatě vyplatí. Vaše víno zůstane bezchybné a bez nepříjemné chuti, která vždy a okamžitě ví prozradit slabého vinaře.


Opište bezpečnostní kód:   
nový kód