Produkty

Zvratné medomety

Při výběru medometu je důležitá výška rámečku a počet včelstev !

Zvratné medomety používáme na vytáčení vysoce viskózních medů, které se těžko vytáčejí - jako např. lesní med. Předností takových medometů je to, že rámečky se v něm nemusí vybírat a obracet. Když je medomet v klidu, kazety směřují k ose. Při otáčení koše doprava nebo doleva se kazety obracejí tangenciálně k medometu. V naší nabídce jsou různé velikosti zvratných medometů, abychom věděli uspokojit potřeby všech včelařů od zájmových až po profesionály. Kazeta je vyrobená z kulatých drátků s přesnou hustotou tak, aby se plásty při vytáčení nepoškodily. Kazety jsou mezi sebou propojeny speciálním mechanismem. Takto zkonstruována kazeta garantuje, že med při vytáčení nezůstává v kazetách a rámečky jsou po vytáčení suché.

Všechny medomety se dají na objednávku vyrobit s ohříváním dna. Taková podpora vám přijde vhod, když vytáčíte med více dní nebo při čištění medometu. Ohříváním dna medometu med z něj rychleji vytéká a rychleji protéká přes síta.

Při zvratných medometoch doporučujeme automatické ovládání, které umožňuje, aby se celý proces vytáčení provedl samostatně.

Při objednávce takového medometu nás prosím kontaktujte. Rádi vám pomůžeme při výběru vhodného medometu pro vás.

Seřadit: Názvu Seřadit produkty podle názvu produktu | Ceny Seřadit produkty podle ceny produktu
Štítek:


MANDY spol. s.r.o.